Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

П'ятниця, 19 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарМінприроди України оприлюднено проекту Закону України «Про управління відходами»

8 листопада 2018 року Міністерством екології та природних ресурсів України оприлюднено проект Закону України «Про управління відходами».

Підписанням Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони Україна взяла на себе зобов’язання з впровадження положень (Рамкової) Директиви № 2008/98/ЄС Європейського парламенту та Ради від 19 листопада 2008 р. «Про відходи та скасування деяких директив» у національне законодавство від трьох до п’яти років від набуття чинності Угодою.

Розроблення законопроекту обумовлено необхідністю вирішення критичної ситуації, яка склалася з утворенням, накопиченням, збиранням зберіганням та захороненням відходів, що характеризується подальшим розвитком екологічних загроз.

Проблема відходів в Україні вирізняється особливою масштабністю і значимістю внаслідок домінування в національній економіці ресурсоємних багатовідходних технологій, а також через відсутність протягом тривалого часу адекватного реагування на її виклики. Значні масштаби ресурсокористування та енергетично-сировинна спеціалізація національної економіки разом із застарілою технологічною базою спричиняють високі показники утворення та накопичення відходів.

Відсутність дієвого механізму управління окремими видами відходів, недостатній рівень міжвідомчої взаємодії та відсутність стратегічного планування призводять до збільшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ та перевантажених полігонів, що не відповідають екологічним вимогам.

Із вищевказаним законопроектом можна ознайомитися за посиланням.

Строк прийняття зауважень та пропозицій до зазначеного комплекту документів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань становить один місяць з дня оприлюднення (до 8 грудня 2018 року).

Зауваження та пропозиції надаються на офіційний веб-сайт або адресу Мінприроди ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206-31-65).

 

Переглядів: 179
 
You are here: