Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

П'ятниця, 19 липня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарБережімо Дніпро (до відзначення Міжнародного дня Дніпра)

У першу суботу липня традиційно відзначається Міжнародний день Дніпра – однієї з найспокійніших і величавих рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю). 

Саме з метою пропаганди серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічного стану і культурної спадщини Славутича і засноване це свято.

В межах області довжина Дніпра становить 150 км (загальна природна– 2285 км). До нього (на території області) впадають Рось, Вільшанка, Тясмин, Сула й Супій. Кременчуцьке водосховище загальною площею 180 тис. га, створене греблею Кременчуцької ГЕС, має в межах області протяжність 130 км. Його ширина біля Черкас 18 км.

З метою подолання наявних водно-екологічних загроз в країні, створення сприятливих умов для сталого, екологічно безпечного водокористування, відтворення та охорону всіх водних ресурсів на території країни з урахуванням їх транскордонного значення, а також водних екосистем Міністерством екології та природних ресурсів України запроваджено стале управління водними ресурсами.

За основоположний методологічний принцип такого державного управління взято комплексний принцип інтегрованого управління водними ресурсами за районами річкових басейнів. 

Держводагентством України протягом 2018 року створено 13 басейнових  управлінь водних ресурсів в межах 9 річкових басейнів. Територія Черкаської області поділена на 2 басейни: східна частина області відноситься до басейну 

р. Дніпро (басейнове управління середнього Дніпра м. Київ), західна частина до басейну р. Південний Буг (басейнове управління р. Південний Буг м. Вінниця). Формування та затвердження планів управління водними ресурсами за басейновим принципом заплановано на 2019-2024 роки.

Крім того, розділом „Охорона і раціональне використання водних ресурсів“ додатку 2 до обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки передбачено виконання 96 заходів, в тому числі на поліпшення екологічного стану басейну р. Дніпро, а саме заходи з будівництва та реконструкції очисних споруд, каналізаційних мереж, відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок, поліпшення технічного стану та благоустрою водойм.

 

 

 

Крім того, з метою відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану Кременчуцького водосховища, на виконання Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки, в області проводяться роботи по вселенню рослиноїдних риб. 

В свою чергу колектив Управління екології та природних ресурсів закликає всіх жителів області з повагою ставитись до нашого могутнього Дніпра і докласти максимум зусиль для його збереження задля майбутніх поколінь. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 45
 
You are here: