Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 22 вересня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарПорядок фінансування природоохоронних заходів

Запроваджений в Україні економічний механізм природоохоронної діяльності передбачає систему бюджетного фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів накопичених від екологічного податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища, грошових стягнень, та інших надходжень. Кошти від екологічного податку зараховуються до державного і місцевих бюджетів згідно з Бюджетним кодексом України.

Згідно ст. 22 Бюджетного кодексу України та ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розпорядниками коштів місцевих (сільських, селищних, міських) бюджетів є сільські, селищні та міські ради.

Кошти місцевих природоохоронних бюджетів можуть використовуватися тільки для цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 "Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів" затверджено Перелік видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, зокрема і роботи,  пов'язані  з  поліпшенням  технічного  стану  та благоустрою водойм.

Підставою для фінансування вищевказаних робіт є затверджена та погоджена в установленому законом порядку проектна документація та наявність позитивних висновків експертизи.

Відповідно до п. 4-13 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою, та  несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

В разі нецільового використання бюджетних коштів учасниками бюджетного процесу посадові особи притягуються до адміністративної (ч. 5-6 ст. 164-12 КУпАП) чи кримінальної відповідальності (ст. 210 ККУ) з обов’язковим поверненням грошових коштів  до відповідного бюджету.

Переглядів: 929
 
You are here: