Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 22 вересня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарОтримання документів дозвільного характеру у сфері охорони атмосферного повітря – крок до європейської практики ведення бізнесу

У вересні 2014 року Верховною Радою України ратифіковано Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (далі – ЄС). Угода визначає формат відносин між Україною та ЄС і слугує стратегічним орієнтиром соціально-економічних реформ в Україні.

На шляху України до євроінтеграції важливу роль відіграє ведення господарської діяльності у відповідності до європейських стандартів, яке передбачає дотримання вимог чинного законодавства, у т .ч. природоохоронного, максимального вжиття суб’єктом господарювання заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища.

Відповідно до вимог чинного законодавства України для здіснення будь-якої господарської (виробничої) діяльності суб’єкту господарювання необхідно отримати документи дозвільного характеру, у т. ч. у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Зокрема, згідно ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу на викиди.

Здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу є порушенням природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря (підстава: ст. 33 Закону України "Про охорону атмосферного повітря").

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними  джерелами  (далі – дозвіл) – це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам-підприємцям (далі – суб'єкт господарювання) експлуатувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Порядок проведення та оплати  робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян - підприємців, які отримали такі дозволи (далі – Порядок), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 302.

Відповідно до вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 № 526 "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" прийняття заяв та видача документів дозвільного характеру здійснюється виключно через дозвільні центри.

На веб-сайті Департаменту у рубриці "Адміністративні послуги" розміщені інформаційні картки адміністративних послуг, що містить дані про центр надання адміністративних послуг, умови отримання послуг, перелік документів та бланки заяв для отримання документів дозвільного характеру.

Дотримання вимог чинного природоохоронного законодавства це цивілізований шлях здіснення господарської діяльності!  

Переглядів: 939
 
You are here: