Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Неділя, 22 вересня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календарДо уваги громадян!

Станом на 10.11.2015 природно-заповідний фонд області нараховує 530 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 63117,55 га, в тому числі: 22 загальнодержавного та 508 місцевого значення. Показник заповідності доведено до 3,0 %.

Стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року та Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 № 385, передбачено збільшення питомої ваги площі земель природно-заповідного фонду до площі по Черкаській області до 01.01.2017 –  6,6%, а до 01.01.2021 – 9%.

Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.

Створення об’єктів природно-заповідного фонду є просто необхідним для захисту куточків первозданної природи. Оголошення нових та розширення існуючих територій та об’єктів природно-заповідного фонду стане основою для формування екологічного каркасу регіону, сприятиме розвитку організованих форм рекреації і туризму, екологічної освіти, збереженню традиційних форм раціонального природокористування і сталого розвитку природно-територіального комплексу.

Правові основи організації, охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об’єктів регулюються Законом України „Про природно-заповідний фонд України” (далі - Закон).

Згідно з ст. 51 Закону, підготовка і подання клопотань про створення чи оголошення територій та об'єктів природно-заповідного фонду можуть здійснюватися органами центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища, науковими установами, природоохоронними громадськими об'єднаннями або іншими заінтересованими підприємствами, установами, організаціями та громадянами.

Клопотання має містити:

- обґрунтування необхідності створення чи оголошення території або об’єкту природно-заповідного фонду певної категорії,

- характеристику природоохоронної, наукової, естетичної та іншої цінності природних комплексів та об’єктів, що пропонуються для заповідання,

- відомості про місцезнаходження, розміри, характер використання, власників та користувачів природних ресурсів,

- відповідний картографічний матеріал.

До клопотань додаються документи, що підтверджують та доповнюють обґрунтування необхідності створення чи оголошення територій або об’єктів природно-заповідного фонду.

Якщо Ви виявили території перспективні до заповідання, пропонуємо направити клопотання про створення чи оголошення територій та об'єктів природно-заповідного фонду до Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації (за адресою: вул. Вернигори, 17, м. Черкаси, 18008, тел. (0472) 63-36-55, 63-44-63, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

Розраховуємо саме на Вас та чекаємо зібрані відомості про перспективні до заповідання території та об’єкти рідного краю.

Успіх справи стосовно збереження цінних природних територій залежить  від кожного з нас!

Переглядів: 1185
 
You are here: